SimpleSAMLphp 1.15 - en to sl translation catalogue (137 entries)

en: {core:frontpage:link_phpinfo}
sl: PHPinfo

en: {core:no_state:report_text}
sl: Če se ta napaka ponavlja, jo lahko prijavite za skrbniku sistema.

en: {core:no_state:cause_backforward}
sl: Uporaba gumbov "nazaj" ali "naprej" v spletnem brskalniku.

en: {core:no_metadata:not_found_for}
sl: Metapodatkov za to entiteto ni bilo moč najti.

en: {core:frontpage:link_shib13example}
sl: Shibboleth 1.3 SP primer - preveri prijavo preko svojega Shib IdP

en: {core:no_state:suggestions}
sl: Predloga za razrešitev nastale težave:

en: {core:frontpage:login_as_admin}
sl: Prijavi se kot administrator

en: {core:short_sso_interval:warning}
sl: Sistem je zaznal naslednje, od predhodnje in te prijave je poteklo le nekaj sekund, zato sklepa na težave ponudnika storitve (SP).

en: {core:frontpage:link_doc_sp}
sl: Uporabi SimpleSAMLphp za SP

en: {core:frontpage:link_meta_saml2sphosted}
sl: Metapodatki za SAML 2.0 SP (samodejno generirani)

en: {core:frontpage:link_openidprovider}
sl: OpenID Provider lokacija - Alpha različica (v razvoju)

en: {core:frontpage:link_doc_install}
sl: Namestitev SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:link_diagnostics}
sl: Diagnostika strežnika, vrata in protokol

en: {core:no_state:suggestion_goback}
sl: Pojdite nazaj na prejšnjo stran in poskusite znova.

en: {core:no_state:causes}
sl: Vzrok za to napako je lahko:

en: {core:frontpage:link_meta_saml2idphosted}
sl: Metapodatki za SAML 2.0 IdP (samodejno generirani)

en: {core:frontpage:optional}
sl: Dodatno

en: {core:frontpage:link_meta_shib13sphosted}
sl: Metapodatki za Shibboleth 1.3 SP (samodejno generirani)

en: {core:frontpage:doc_header}
sl: Dokumentacija

en: {core:frontpage:link_doc_advanced}
sl: SimpleSAMLphp napredne funkcije

en: {core:frontpage:required_ldap}
sl: Zahtevano za LDAP

en: {core:frontpage:authtest}
sl: Preveri izbrani avtentikacijski mehanizem

en: {core:frontpage:link_meta_overview}
sl: Pregled metapodatkov in njihova diagnostika.

en: {core:frontpage:configuration}
sl: Nastavitve

en: {core:frontpage:welcome}
sl: Dobrodošli

en: {core:frontpage:link_doc_shibsp}
sl: Nastavi Shibboleth 1.3 SP za delo s SimpleSAMLphp IdP

en: {core:no_state:header}
sl: Informacije o stanju zahtevka niso na voljo.

en: {core:frontpage:metadata_header}
sl: Metapodatki

en: {core:frontpage:link_doc_maintenance}
sl: SimpleSAMLphp vzdrževanje in nastavitve

en: {core:frontpage:link_configcheck}
sl: Preveri SimpleSAMLphp nastavitve

en: {core:frontpage:page_title}
sl: Namestitvena stran SimpleSAMLphp

en: {core:no_cookie:header}
sl: Piškotek ("cookie") ne obstaja!

en: {core:frontpage:warnings}
sl: Opozorila

en: {core:frontpage:link_xmlconvert}
sl: XML v SimpleSAMLphp pretvornik metapodatkov

en: {core:frontpage:link_cleardiscochoices}
sl: Razveljavi privzeti IdP

en: {core:frontpage:loggedin_as_admin}
sl: Prijavljeni ste v vlogi administratorja

en: {core:frontpage:auth}
sl: Avtentikacija

en: {core:no_metadata:suggestion_user_link}
sl: Če ste na to težavo naleteli po kliku povezave te spletne strani, prijavite težavo skrbniku te spletne strani.

en: {core:no_state:description}
sl: Informacije o stanju trenutne zahteve ni bilo moč najti.

en: {core:frontpage:show_metadata}
sl: Prikaži metapodatke

en: {core:no_state:suggestion_closebrowser}
sl: Zaprite spletni brskalnik in poskusite znova.

en: {core:short_sso_interval:warning_header}
sl: Prekratek interval med dogodki enotne prijave.

en: {core:frontpage:intro}
sl: <strong>Čestitamo!</strong> Uspešno ste namestili SimpleSAMLphp. Na tej strani se nahajajo povezave do vzorčnih nastavitev, diagnostike, metapodatkov in s tem povezane dokumentacije.

en: {core:no_metadata:header}
sl: Metapodatkov ni bilo moč najti.

en: {core:frontpage:link_meta_shib13idphosted}
sl: Metapodatki za Shibboleth 1.3 IdP (samodejno generirani)

en: {core:frontpage:required}
sl: Zahtevano

en: {core:no_metadata:config_problem}
sl: Najverjetneje gre za težavo z nastavitvami bodisi ponudnika storitve (SP) bodisi ponudnika identitet (IdP).

en: {core:frontpage:warnings_suhosin_url_length}
sl: Dolžina parametra poizvedbe je v PHP omejena s Suhosin razširitvijo. Poskusite povečati parameter suhosin.get.max_value_length na vsaj 2048 bajtov.

en: {core:frontpage:warnings_https}
sl: <strong>Ne uporabljate HTTPS</strong>-šifrirane komunikacije. SimpleSAMLphp deluje brez težav na HTTP, vendar le za testne namene, za uporabo SimpleSAMLphp v produkcijskem okolju uporabite HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Preberite več o SimpleSAMLphp vzdrževanju</a> ]

en: {core:frontpage:federation}
sl: Federacija

en: {core:frontpage:required_radius}
sl: Zahtevano za RADIUS

en: {core:no_state:cause_openbrowser}
sl: Spletni brskalnik je odprl spletno stan s (poteklimi) podatki iz prejšnje seje.

en: {core:frontpage:checkphp}
sl: Preverjanje namestitve PHP

en: {core:frontpage:link_doc_idp}
sl: Uporabi SimpleSAMLphp za IdP

en: {core:no_state:report_header}
sl: Prijavite to napako

en: {core:frontpage:link_saml2example}
sl: SAML 2.0 SP primer - preveri prijavo preko svojega IdP

en: {core:no_state:cause_nocookie}
sl: Spletni brskalnik ima izklopjeno podporo za piškotke.

en: {core:frontpage:about_header}
sl: O SimpleSAMLphp

en: {core:frontpage:about_text}
sl: Da! SimpleSAMLphp je zares kul! Kje si lahko preberem kaj več o tem? Dodatne informacije se nahajajo na <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp Feide RnD blogu</a>.

en: {core:no_metadata:suggestion_developer}
sl: Če ste razvijalec, ki razvija SSO rešitev preverite, ali so nastavitve metapodatkov ustrezne, tako na stani ponudnika identitete (IdP), kot na strani ponudnika storitve (SP).

en: {core:no_cookie:retry}
sl: Poskusi ponovno

en: {core:frontpage:useful_links_header}
sl: Uporabne povezave

en: {core:frontpage:metadata}
sl: Metapodatki

en: {core:frontpage:recommended}
sl: Priporočljivo

en: {core:frontpage:link_doc_googleapps}
sl: SimpleSAMLphp IdP za Google Apps for Education

en: {core:frontpage:tools}
sl: Orodja

en: {core:short_sso_interval:retry}
sl: Ponovna prijava

en: {core:no_cookie:description}
sl: Vaš spletni brskalnik ima onemogočene piškotke ("cookies"). Omogočite to nastavitev in poskusite ponovno.

en: {core:frontpage:deprecated}
sl: Neustrezen

en: You are logged in as administrator
sl: Prijavljeni ste v vlogi administratorja

en: Go back to the previous page and try again.
sl: Pojdite nazaj na prejšnjo stran in poskusite znova.

en: If this problem persists, you can report it to the system administrators.
sl: Če se ta napaka ponavlja, jo lahko prijavite za skrbniku sistema.

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: SimpleSAMLphp configuration check
sl: Preveri SimpleSAMLphp nastavitve

en: Metadata overview for your installation. Diagnose your metadata files
sl: Pregled metapodatkov in njihova diagnostika.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
sl: XML v SimpleSAMLphp pretvornik metapodatkov

en: Required
sl: Zahtevano

en: Warnings
sl: Opozorila

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Hosted Shibboleth 1.3 Service Provider Metadata (automatically generated)
sl: Metapodatki za Shibboleth 1.3 SP (samodejno generirani)

en: PHP info
sl: PHPinfo

en: About SimpleSAMLphp
sl: O SimpleSAMLphp

en: Hosted SAML 2.0 Service Provider Metadata (automatically generated)
sl: Metapodatki za SAML 2.0 SP (samodejno generirani)

en: Retry login
sl: Ponovna prijava

en: Required for LDAP
sl: Zahtevano za LDAP

en: Close the web browser, and try again.
sl: Zaprite spletni brskalnik in poskusite znova.

en: Federation
sl: Federacija

en: We were unable to locate the state information for the current request.
sl: Informacije o stanju trenutne zahteve ni bilo moč najti.

en: Delete my choices of IdP in the IdP discovery services
sl: Razveljavi privzeti IdP

en: This is most likely a configuration problem on either the service provider or identity provider.
sl: Najverjetneje gre za težavo z nastavitvami bodisi ponudnika storitve (SP) bodisi ponudnika identitet (IdP).

en: Configure Shibboleth 1.3 SP to work with SimpleSAMLphp IdP
sl: Nastavi Shibboleth 1.3 SP za delo s SimpleSAMLphp IdP

en: Using the back and forward buttons in the web browser.
sl: Uporaba gumbov "nazaj" ali "naprej" v spletnem brskalniku.

en: Metadata not found
sl: Metapodatkov ni bilo moč najti.

en: Missing cookie
sl: Piškotek ("cookie") ne obstaja!

en: Cookies may be disabled in the web browser.
sl: Spletni brskalnik ima izklopjeno podporo za piškotke.

en: Opened the web browser with tabs saved from the previous session.
sl: Spletni brskalnik je odprl spletno stan s (poteklimi) podatki iz prejšnje seje.

en: Tools
sl: Orodja

en: Test configured authentication sources
sl: Preveri izbrani avtentikacijski mehanizem

en: You appear to have disabled cookies in your browser. Please check the settings in your browser, and try again.
sl: Vaš spletni brskalnik ima onemogočene piškotke ("cookies"). Omogočite to nastavitev in poskusite ponovno.

en: Installing SimpleSAMLphp
sl: Namestitev SimpleSAMLphp

en: Deprecated
sl: Neustrezen

en: <strong>Congratulations</strong>, you have successfully installed SimpleSAMLphp. This is the start page of your installation, where you will find links to test examples, diagnostics, metadata and even links to relevant documentation.
sl: <strong>Čestitamo!</strong> Uspešno ste namestili SimpleSAMLphp. Na tej strani se nahajajo povezave do vzorčnih nastavitev, diagnostike, metapodatkov in s tem povezane dokumentacije.

en: This error may be caused by:
sl: Vzrok za to napako je lahko:

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> - encrypted communication with the user. HTTP works fine for test purposes, but in a production environment, you should use HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about SimpleSAMLphp maintenance</a> ]
sl: <strong>Ne uporabljate HTTPS</strong>-šifrirane komunikacije. SimpleSAMLphp deluje brez težav na HTTP, vendar le za testne namene, za uporabo SimpleSAMLphp v produkcijskem okolju uporabite HTTPS. [ <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Preberite več o SimpleSAMLphp vzdrževanju</a> ]

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Retry
sl: Poskusi ponovno

en: SimpleSAMLphp Maintenance and Configuration
sl: SimpleSAMLphp vzdrževanje in nastavitve

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
sl: Diagnostika strežnika, vrata in protokol

en: If you are an user who received this error after following a link on a site, you should report this error to the owner of that site.
sl: Če ste na to težavo naleteli po kliku povezave te spletne strani, prijavite težavo skrbniku te spletne strani.

en: Using SimpleSAMLphp as an Identity Provider
sl: Uporabi SimpleSAMLphp za IdP

en: Optional
sl: Dodatno

en: Suggestions for resolving this problem:
sl: Predloga za razrešitev nastale težave:

en: This SimpleSAMLphp thing is pretty cool, where can I read more about it? You can find more information about it at the <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp web page </a> over at <a href="http://uninett.no">UNINETT</a>.
sl: Da! SimpleSAMLphp je zares kul! Kje si lahko preberem kaj več o tem? Dodatne informacije se nahajajo na <a href="https://simplesamlphp.org/">SimpleSAMLphp Feide RnD blogu</a>.

en: Shibboleth 1.3 SP example - test logging in through your Shib IdP
sl: Shibboleth 1.3 SP primer - preveri prijavo preko svojega Shib IdP

en: Authentication
sl: Avtentikacija

en: SimpleSAMLphp installation page
sl: Namestitvena stran SimpleSAMLphp

en: Show metadata
sl: Prikaži metapodatke

en: SimpleSAMLphp as an IdP for Google Apps for Education
sl: SimpleSAMLphp IdP za Google Apps for Education

en: State information lost
sl: Informacije o stanju zahtevka niso na voljo.

en: Hosted SAML 2.0 Identity Provider Metadata (automatically generated)
sl: Metapodatki za SAML 2.0 IdP (samodejno generirani)

en: OpenID Provider site - Alpha version (test code)
sl: OpenID Provider lokacija - Alpha različica (v razvoju)

en: Required for Radius
sl: Zahtevano za RADIUS

en: We were unable to locate the metadata for the entity:
sl: Metapodatkov za to entiteto ni bilo moč najti.

en: SAML 2.0 SP example - test logging in through your IdP
sl: SAML 2.0 SP primer - preveri prijavo preko svojega IdP

en: Using SimpleSAMLphp as a Service Provider
sl: Uporabi SimpleSAMLphp za SP

en: We have detected that there is only a few seconds since you last authenticated with this service provider, and therefore assume that there is a problem with this SP.
sl: Sistem je zaznal naslednje, od predhodnje in te prijave je poteklo le nekaj sekund, zato sklepa na težave ponudnika storitve (SP).

en: Recommended
sl: Priporočljivo

en: If you are a developer who is deploying a single sign-on solution, you have a problem with the metadata configuration. Verify that metadata is configured correctly on both the identity provider and service provider.
sl: Če ste razvijalec, ki razvija SSO rešitev preverite, ali so nastavitve metapodatkov ustrezne, tako na stani ponudnika identitete (IdP), kot na strani ponudnika storitve (SP).

en: SimpleSAMLphp Advanced Features
sl: SimpleSAMLphp napredne funkcije

en: Too short interval between single sign on events.
sl: Prekratek interval med dogodki enotne prijave.

en: Checking your PHP installation
sl: Preverjanje namestitve PHP

en: The length of query parameters is limited by the PHP Suhosin extension. Please increase the suhosin.get.max_value_length option to at least 2048 bytes.
sl: Dolžina parametra poizvedbe je v PHP omejena s Suhosin razširitvijo. Poskusite povečati parameter suhosin.get.max_value_length na vsaj 2048 bajtov.

en: Useful links for your installation
sl: Uporabne povezave

en: Configuration
sl: Nastavitve

en: Hosted Shibboleth 1.3 Identity Provider Metadata (automatically generated)
sl: Metapodatki za Shibboleth 1.3 IdP (samodejno generirani)

en: Login as administrator
sl: Prijavi se kot administrator

en: Report this error
sl: Prijavite to napako
